TECHNOLóGIE

 
 
 

Technológia Wiley X

BRONZE FLASH

Šošovka vhodná do vodného prostredia. Redukuje modré svetlo, zvyšuje kontrast a vnímanie hĺbky. Svetelná priepustnosť 12%.

SILVER FLASH - SMOKE GREY

Jedna z najtmavších šošoviek, ktoré Wiley X ponúka. Z-oxide zrkadlová vrstva excelentne odstraňuje záblesky počas jasných slnečných dní. Svetelná priepustnosť 13%.

POLARIZED SILVER FLASH - SMOKE GREY

Jedna z najtmavších polarizovaných šošoviek, ktoré Wiley X ponúka. Z-oxide zrkadlová vrstva excelentne odstraňuje záblesky počas jasných slnečných dní. Svetelná priepustnosť: 13%, polarizované.

POLARIZED BLUE MIRROR - GREEN

Viacvrstvová polarizačný šošovka sa smaragdovo zeleným základom. Skvele pohlcuje odlesky a odrazené svetlo počas jasných slnečných dní. Svetelná priepustnosť 12%, polarizované.

POLARIZED SMOKE GREEN

Polarizačný šošovka, ktorá maximálne znižuje oslňujúci svetelné odlesky a zároveň neskresľuje farby. Vhodná na používanie v priebehu celého dňa. Svetelná priepustnosť 13%, polarizované.

POLARIZED SMOKE GREY

Šošovka, ktorá maximálne znižuje oslňujúci svetelné odlesky a neskresľuje farby. Vynikajúca za jasných až oslňujúcich svetelných podmienok. Svetelná priepustnosť 12% - 14% (podľa typu rámčeku), polarizované.

SMOKE GREY

Šošovka, ktorá maximálne znižuje oslňujúci svetelné odlesky a neskresľuje farby. Vynikajúca za jasných až oslňujúcich svetelných podmienok. Svetelná priepustnosť šošoviek 12% - 14% (podľa typu rámčeka

POLARIZED PLATINUM FLASH - GREEN

Viacvrstvová šošovka sa Z-oxide zrkadlovou úpravou poskytuje maximálnu redukciu oslňujúcich odleskov bez skresľovania farieb. Je vhodná pre každodenné používanie. Svetelná priepustnosť 13%, polarizované.

BRONZE

Šošovka, ktorá zaručí maximálnu zrakovú ostrosť. Zvyšuje kontrast a zlepšuje ostrosť kontúr za takmer akýchkoľvek svetelných podmienok. Svetelná priepustnosť 14 - 20%.

POLARIZED AMBER

Výrazne redukuje prudké svetlo a vykresľuje kontrasty pri inverzii, zdokonaľuje vnímanie hĺbky. Ideálne pre rybárčenie, golf alebo tenis. Svetelná priepustnosť 14%, polarizované.

POLARIZED CRIMSON MIRROR - SMOKE GREY

Šošovka určená pre veľmi jasné a slnečné dni. Ideálne pre snowboarding a lyžovanie, ale aj pre riadenie za silného slnečného žiarenia. Redukuje odlesky a zvyšuje kontrast. Svetelná priepustnosť 15%, polarizované.

POLARIZED EMERALD MIRROR - AMBER

Žlto tónované šošovky sa smaragdovo zeleným povrchom sú špeciálne navrhnuté k zosilneniu farebného kontrastu a k dokonalému vjemovému rozlíšenie. Zaručujú zrakovú ostrosť a výrazné farby za akýchkoľvek svetelných podmienok. Svetelná priepustnosť 18%, polarizované.

POLARIZED BRONZE

Polarizačný šošovka, ktorá zaručí maximálnu zrakovú ostrosť. Zvyšuje kontrast a zlepšuje ostrosť kontúr za takmer akýchkoľvek svetelných podmienok. Svetelná priepustnosť 18%, polarizované.

POLARIZED YELLOW

Zaručuje najvyššiu zrakovú jasnosť za zlých svetelných podmienok; blokuje oslepujúci oslnenia pri zachovaní dokonalej ostrosti zraku. Vhodné napríklad pri sledovaní západe alebo východe slnka, pre rybárčenie, lov a streľbu. Svetelná priepustnosť 30%, polarizované.

PURPLE

Fialová šošovka poskytuje najlepšie vizuálne rozlíšenie. Zvyšuje kontrast a vyjasňuje obrysy za takmer akýchkoľvek svetelných podmienok. Svetelná priepustnosť 36%.

VERMILLION

Šošovka je určená do stredných až zlých svetelných podmienok, teda prevažne do zatiahnutých daždivých dní. Zostruje kontrast a rozjasňuje cielené objekty. Svetelná priepustnosť 50%.

PERSIMMON

Oranžové šošovky persimmon sú vhodné do stredných až zhoršených svetelných podmienok. Zostrujú kontrast a objasňujú objekty. Svetelná priepustnosť 51%.

POLARIZED - GOLD MIRROR - AMBER

Šošovka perfektný do slnečných podmienok, polarizovaná verzia je vhodná najmä pre rybárčenie v plytkých vodách a pre streľbu. Svetelná priepustnosť 12%, polarizované.

LIGHT RUST

Šošovka dokáže odfiltrovať väčšinu modrých svetelných vĺn, ktoré sú hlavným dôvodom oslnenia či difúzie. Zvyšuje kontrast v stredných a zlých svetelných podmienkach. Svetelná priepustnosť 60%.

YELLOW

Žltá šošovka výrazne zlepšuje viditeľnosť najmä v zlých svetelných podmienkach. Vhodná pre strelca, pretože zvyšuje kontrast oranžových terčov. Redukuje únavu očí. Svetelná priepustnosť 85%.

PALE YELLOW

Žltá šošovka je ideálny do situácií s extrémne nízkou viditeľnosťou. V zlých svetelných podmienkach dokáže výrazne zvýšiť kontrast a rozjasniť sledovaný objekt. Svetelná priepustnosť 86%

CLEAR ROSE

Číre ružovo tónované šošovky sú excelentné v zlých svetelných podmienkach, ako je napríklad hmlisté zatiahnutej počasie, alebo súmrak. Rozjasňujú objekty, zvyšujú kontrast. Svetelná priepustnosť 86%.

CLEAR

Úplne priezračná šošovka poskytuje ochranu pred UV žiarením a odlesky bez akéhokoľvek skreslenia farieb. Svetelná priepustnosť 89%.

LA™ LIGHT ADJUSTING SMOKE GREY

Šošovka sa vždy sama zatmaví alebo rozjasní podľa intenzity slnečného žiarenia. Tým zachováva vždy tú najlepšiu optickú jasnosť za akejkoľvek situácie. Svetelná priepustnosť od 85% do 17% - podľa intenzity UV žiarenia.

PREHĽAD ŠOŠOVIEK

 

Typy šošoviek

FOCUS: ŠOŠOVKY

číre šošovky: technológia odobrená pre permanentné nosenie a certifikované pre svoju perfektnú optickú kvalitu s ochranou proti zahmievaniu a proti poškriabaniu. 99.9% UVA/UVB ochrana.
K dispozícii aj v ekonomickej acetátovej forme (filter 99.9% UVA/UVB, 10% IČ), prepúšťa 92% viditeľného svetla.

žlté šošovky: technológia ocenená pre permanentné nosenie a certifikované pre svoju perfektnú optickú kvalitu, špeciálne navrhnuté pre nosenie v šeru. pri ktorom zvýrazňujú kontrast. 
 s ochranou proti zahmievaniu a proti poškriabaniu. 99.9% UVA/UVB ochrana.

Zadymené šošovky: technológia ocenená pre permanentné nosenie a certifikované pre svoju perfektnú optickú kvalitu. Dizajnované pre ochranu proti UVA/UVB a proti slnečnému žiareniu. 99.9% UVA/UVB ochrana.

Modré šošovky: filtrujú 99.9% UVA/UVB, 90% viditeľného svetla a 47% IČ žiarenia.

Červené šošovky: filtrujú 99.9% UVA/UVB, 87% viditeľného svetla a 60% IČ žiarenia.

Zelené šošovky Zvárací odtieň 1.7: filtruje 99.9% UVA/UVB, 54% viditeľného svetla a 95% IČ žiarenia.

Stredne zelené šošovky Zvárací odtieň 3: filtruje 99.9% UVA/UVB, 54% viditeľného svetla a 97% IČ žiarenia.

Tmavo zelené šošovky Zvárací odtieň 5: Najvyššia úroveň ochrany: filtruje 99.9% UVA/UVB, 95% viditeľného svetla a 99,9% IČ žiarenia. K dispozícii so zosilneným sklom (filtruje 99.9% UVA/UVB, 98% viditeľného svetla a 99.9% IČ svetla).

 

 

Technológie šošoviek

MODELY + EXKLUZÍVNA PLATINUM OCHRANA !

 

NOVÁ OCHRANA PLATINUM

ochrana PLATINUM nová revolučná ochrana, ktorá zabezpečuje ešte viac ochrany, bezpečnosti a komfortu. Táto permanentná ochrana je plne umývateľná mydlovou vodou. Je aplikovaná na obe strany zorníka a vytvára tak maximálnu ochranu proti poškriabaniu a vysokú odolnosť voči zahmlievaniu.

 PLATINUM ochrana je k dispozícii na modeloch COBRAIRI-sRUSH+,CONTOURSILIUM+SLAM+B808TRACKERBAXTER,  ATOMBACKDRAFTMASTERALLCOBRA TPR 

 

Twilight šošovky

Úplne Nová Twilight technológia ponúka výhody systému ESP s dvojitou ochranou proti zahmlievaniu aj v tých najkomplikovanejších podmienkach. Dizajnované pre podmienky so zníženou viditeľnosťou, ktorého princípom je odraz svetla a schopnosť filtrácie 76% odtieňu modrej. Perfektná voľba pre skoré rána a neskoré večery. 

 

Nová ochrana proti poškriabaniu a proti hmle PLATINUM®  

Bollé Safety zrevolucionalizoval pojem ochrana zraku  inováciou PLATINUM ktorá ďaleko prekračuje požiadavky medzinárodných štandardov, hlavne EN166 opcia K a N*.

JEDNODUCHO FAMÓZNE
Tento permanentný poťah aplikovaný na oboch stranách zorníka tvorí ochranu na úrovni Vysokoodolný voči poškriabaniu (1.4 cd/m²), poskytuje maximálnu ochranu voči agresívnym chemikáliám a spomaľuje tvorbu nežiadúceho efektu zahmlievania až do 2 minút pri expozícii pary. V akýchkoľvek podmienkach okuliare s ochranou Platinum® poskytujú najvyššiu úroveň ochrany.

*EN 166 opcia K: rezistancia odolnosti povrchu voči poškriabaniu
Pre zorníky, aby vyhovovali tejto norme, musí byť difúzia svetla po pokuse poškriabania povrchu menej ako 5 candel/m².
*EN 166 opcia N: ochrana proti hmle
Pre zorníky, aby vyhovovali tejto norme, musia zostať bez akejkoľvek tvorby pary na povrchu min. 8 sekúnd pri 100°C.

 K dispozícii u modelov RUSH+, COBRA a IRI-s

 

HD šošovky

HD šošovky: revolučný poťah povrchu patentovaný spol. Bollé pre maximálny pocit jasu a prechod svetla za každých podmienok. HD šošovky môžu byť využité pre každý typ práce, ale hlavne tam, kde sa vyžaduje ochrana proti slnku v priemyselných podmienkach. Na rozdiel od konkurenčných modelov vo svojej triede, nosič šošovky je chránený povrchovou úpravou vrstvy šošovky typu HD, čím je jeho viditeľné spektrum 96% v porovnaní s 92% u bežných čistých šošoviek. Navyše je jeho povrch 100% hydrofóbny, čiže odpudzuje vodu, čím odoláva vode a špine, čo minimalizuje potrebu čistenia a tým predlžuje životnosť. K dispozícii u modelov COBRA a RUSH

 Inovácia HD :

• 96% viditeľného svetla významne zvyšuje priepustnosť svetla a tým zvyšuje jeho kvalitu a celkový jas.

• Eliminuje efekt povrchového “odrazu svetla od povrchu” a zároveň zabezpečuje 99.99% účinnosti ochrany voči UVA/UVB žiareniu a plnú mechanickú ochranu proti poškodeniu.

• HD úprava povrchu poskytuje lepší vizuálny komfort ako bežne dostupné šošovky bez HD úpravy. Skúsenosti od konečných zákazníkov jednoznačne potvrdzujú ich lepší optický dojem a kvalitu obrazu.

• HD Technológia, ktorá bola testovaná, validovaná a certifikovaná je chránená patentom platným po celom svete. Jej exkluzívnym poskytovateľom je spol. Bollé Safety.

• HD šošovka má hydrofóbny charakter, čo ju predurčuje do automobilového priemyslu. Garantuje perfektnú odolnosť voči vode vo veľmi vlhkom prostredí a tým zvyšuje vizuálnu kvalitu a hodnovernosť videného obrazu

 

 

ESP šošovka: ESP (Extra Sensory Perception)

Inovatívny povrch filtra, chránený niekoľkými patentami. Eliminuje rozmazávanie obrazu a škodlivé účinky modrého svetla. Vynikajúca voľba pri nutnosti práce resp. pohybe v šere, hmle, skorom ráne resp. večere.

ESP povrch filtra:
• zachytáva 57% modrého svetla
• prepúšťa 64% viditeľného svetla
• zachytáva 99.99% UVA/UVB žiarenia

 Pre porovnanie, naše čisté šošovky bez filtra:

• zachytávajú 10% modrého svetla
• prepúšťajú 10% viditeľného svetla
• zachytávajú 99.99% UVA/UVB žiarenia

Prečo chrániť oči pred modrým svetlom?
• difúzia modrého svetla je 10x silnejšia ako svetla červeného
• modré svetlo sa odráža vo všetkých smeroch
• modré svetlo poškodzuje the retina

 Dôsledky:

• redukcia vizuálnej acuity
• strata kontrastu a jeho hĺbky
• diskomfort a možné závrate
• bolesti oka a hlavy

• rozmazané videnie

Radiácia modrého svetla je v rozsahu 380 až 480 nm. Dôsledkom pôsobenia modrého svetla môže byť čiastočná, dokonca až celková strata zraku. ESP sa preto doporučuje ako v interiérových tak i exteriérových podmienkach

K dispozícii u modelov COBRA, CONTOUR, SLAM, CHOPPER, BANDIDO, SOLIS, SPIDER

 

  

 

Contrast šošovky

 Revolučný typ poťahu šošovky, ktorý umožňuje výrazne dlhší komfort nosenia. Poťah šošovky Contrast bol špeciálne vyvinutý pre číre priehľadné šošovky. Filtre zachytávajúce 99.99% UVA/UVB žiarenia až do 400 nm vlnovej dĺžky, zachytávajú viac ako 30% modrého svetla

• Znížená záťaž

Redukuje zahriatie korney, ktorá spôsobuje konjuktivitídu (červenanie očí) vďaka UVA/UVB absorbérom a odrazovému povrchu

• Redukuje bolesti oka

Filtruje viac ako 30% modrého svetla, ktoré v niektorých prípadoch spôsobuje bolesti hlavy a tŕpnutie očí

• Zvýšený komfort

Vďaka svojmu povrchu, ktoré odráža teplo oneskoruje proces kryštalizácie šošovky vplyvom veku, zodpovedné za cataracts

• Zvýšená bezpečnosť

Slúži ako bariéra svetelného znečistenia ako napr. neónové a halogénové svetlo a podobne
• Zvýšená presnosť

Zvyšuje schopnosť rozoznávania farieb a zvyšuje kontrast a hĺbku obrazu

K dispozícii u modelov COBRA, AXIS

 

 

Šošovky opatrené technológiou Polarized :

 Pre svoju optickú kvalitu je táto technológia špeciálne vyvinutá pre potreby dlhodobého nosenia. Ponúka neporovnateľný komfort spôsobom filtrácie glare a svetelných odrazov

Polarized technológia filtruje 99.99% škodlivého UVA/UVB žiarenia. Polarizačný filter obsahuje kryštály, ktoré horizontálne blokujú polarizované svetlo. V zjednodušení tento princíp pracuje na spôsobe akýchsi okenných žaluzií, ktoré eliminujú dazzle a prepúšťajú cez seba iba užitočné svetlo. Polarizované šošovky umožňujú užívateľovi veľmi pohodlné a bezproblémové nosenie pri vodných aktivitách, snehu, šoférovaní alebo len tak pri voľných prechádzkach po meste či v prírode

Výhody:
• šošovka vyrobená z organického polykarbonátu vysokoodolného voči nárazu

• certifikované podľa EN166 a EN172, Polarizačná úprava znamená:
- elimináciu glare na základe reflexie svetla
- zdokonaľuje príjem farebnej škály a vizuálny komfort
- zdokonaľuje kontrast obrazu a jeho hĺbku
- redukuje bolesti očí pri dlhodobom nosení

viac informácií o technológiách šošoviek na www.bolle-safety.com/technologies

 

K dispozícii u modelov CONTOUR, INVADER, RANGER, SWAT

CSP

do extrémneho tepla resp. extrémneho chladu je tu rada CSP